Praha, 21. března 2024 – Svaz dopravy České republiky, zakládající člen Svazu průmyslu a dopravy, se dnes shromáždil na své valné hromadě v historických prostorách Fantovy budovy na pražském hlavním nádraží. Tento velký den pro dopravní sektor zaznamenal významnou návštěvu ministra dopravy Martina Kupky, který přednesl aktuální informace o směřování a vývoji dopravní politiky v republice.

Svaz, který od roku 1989 neúnavně hájí zájmy svých členů a přispívá k rozvoji všech odvětví dopravy v Česku, dnes sdružuje 84 podnikatelských subjektů a zastřešuje přes 70 tisíc zaměstnanců. Na valné hromadě byly zdůrazněny úspěchy, ale i problémy v celé oblasti dopravy. Svaz se chce nově více soustředit na tři klíčové oblasti v dopravě – rozvoj infrastruktury, financování a otázky rozvoje lidských zdrojů. Tyto klíčové oblasti jsou totiž společné všem dopravním módům.


Dnešní přítomnost a slova pana ministra Kupky potvrzují významnou roli Svazu dopravy v současné turbulentní době provázání energetického trhu s dopravním, kdy ten první velmi výrazně deformuje ten druhý,” uvedl prezident svazu Oldřich Sládek.

Sněm byl svědkem spojení tradice s akutními požadavky trhu, ale také platformou pro diskusi o budoucnosti, která se neustále vyvíjí a přináší nové výzvy v dopravní infrastruktuře a logistice.

Svaz dopravy ČR znovu stojí v čele změn, i sebe samého a jak sám, tak i v rámci členství „velkého“ Svazu průmyslu a dopravy ČR se snaží ze všech sil pracovat tak, aby Česká republika zůstávala konkurenceschopnou křižovatkou moderní Evropy.